ZABEZPEČENIE DÔKAZOV PRI PARCIÁLNEJ ŠKODE

Na uhradenie alebo doplatenie poistného plnenia pri parciálnej škode je v prvom rade nevyhnutné preukázanie nesprávneho výpočtu poisťovne. Môže sa vám stať, že vám servis nepreplatí niektoré úkony, ktoré vykonal, alebo vám zle stanovia rozpočet v prípade vyplatenia škody formou rozpočtu. V tomto článku sa dozviete aké dôkazy potrebujete na preukázanie vyššieho poistného plnenia , a na záver vám povieme, ako vám vieme pomôcť my.

Aké dôkazy sú potrebné na preukázanie vyššieho poistného plnenia a ako ich zabezpečiť?

Za účelom výpočtu všeobecnej (aktuálnej) hodnoty vozidla a rozsahu nákladov na opravu je nevyhnutné si zabezpečiť fotodokumentáciu vozidla. Od tejto hodnoty je potom závislé napríklad aj zníženie hodnoty vozidla vplyvom nehody.

Na určenie všeobecnej hodnoty vozidla musíme zobrať do úvahy jeho výbavu, ale aj jeho celkový stav. Aby ste poisťovni túto hodnotu preukázali, musíte zabezpečiť fotodokumentáciu nasledovného:

  • exteriér vozidla
  • interiér vozidla
  • technický preukaz
  • stav najazdených kilometrov
  • prípadne ďalšie dôkazy

Na uľahčenie tohto procesu sme pre vás pripravili návod na vypracovanie fotodokumentácie za účelom preukázania všeobecnej hodnoty vozidla (kapitola I.)

Následne je potrebná fotodokumentácia rozsahu poškodenia (kapitola II.), na základe ktorej je možné poisťovni preukázať rozsah nákladov na opravu. Ak vám poisťovňa určila niektoré diely vozidla na opravu, no oprava nie je možná, fotodokumentácia vám pomôže preukázať, že diely je potrebné vymeniť, čím vám doplatia poistné plnenie.

Nezabúdajte, že niektoré dôkazy je potrebné zabezpečiť ešte predtým, ako bude vozidlo opravené v servise. Ak ste fotodokumentáciu predtým neuskutočnili, je možné rozsah nákladov na opravu stanoviť aj zo zápisu o poškodení vozidla, ktorý vypracoval pracovník poisťovne pri obhliadke, kde sú rozpísané potrebné diely na opravu a výmenu.

Nakoľko niektoré nároky na poistné plnenie pri parciálnej škode sú závislé od všeobecnej hodnoty vozidla a niektoré od samotného rozsahu poškodenia, odporúčame nezanedbať ani jednu časť z návodu.

Stačia tri kliknutia a dozviete sa čo Vám v Poisťovni nepovedia.

Dôkazy o dodatočných nákladoch na riešenie poistnej udalosti

Či už dodatočné náklady, ktoré ste uhradili pri parciálnej škode spočívajú v nákladoch na prenájom náhradného vozidla, či nákladoch na odťah vozidla, vždy si odložte doklady o úhrade, prípadne faktúry od týchto služieb, ktoré ste boli nútení využiť. Odporúčame vám uchovať si ich v digitálnej podobe (fotografia) pre prípad, že to bude potrebné. Nezabúdajte, že ako poškodená osoba ste povinní preukázať vaše nároky, čo nemusí byť vždy jednoduché.

Ako vám vieme pomôcť my?

Na základe dlhoročných praktických skúseností vieme ako vyhotoviť fotodokumentáciu vozidla tak, aby bola akceptovaná poisťovňou ako dôkaz, a následne vieme celú situáciu s poisťovňou vyriešiť za vás, a získať doplatok. 

Objednajte si našu konzultáciu kde nám bližšie opíšete svoj problém a my vám poskytneme riešenia.

Konzultuje Vašu poistnú udalosť
s nami

Juraj Repčok , konateľ

Konzultujte Vašu poistnú udalosť s nami

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top